X
تبلیغات
اطلاعات سفر به روسیه , سفر به ارمنستان , سفر به گرجستان

اطلاعات سفر به روسیه , سفر به ارمنستان , سفر به گرجستان

فرودگاه همدان با انجام پرواز دبی

 

خبرگزاری تسنیم: مدیر فرودگاه همدان با اعلام اینکه فرودگاه همدان با برقراری پرواز دبی بین‌المللی شد، گفت: فرودگاه همدان رتبه دوم مرز هوایی فرودگاه‎های کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، علی کیخا در حاشیه افتتاح پرواز همدان - دبی از فرودگاه همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده در سال‌های گذشته با هدف برقراری و پذیرش پروازهای داخلی و خارجی امروز نخستین پرواز بین‌المللی با هواپیمای خارجی در فرودگاه انجام شد.  تور کیش

وی با اشاره به اینکه فرودگاه همدان-تهران با برقراری پرواز دبی به فرودگاه بین‎المللی تبدیل شد، افزود: فرودگاه یکی از زیرساخت‌های اصلی و تاثیرگذار در توسعه هر منطقه محسوب می‌شود و در هر کشوری که برروی فرودگاه‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود نتیجه آن در شاخص‌های توسعه مشخص می‌شود.

کیخا با بیان اینکه پرواز همدان-دبی هفته‎ای دو بار در روزهای دوشنبه و پنجشنبه انجام می‌شود، تصریح کرد: انتظار می‌رود مردم به کمک فرودگاه همدان آمده و در راستای پایدار کردن این پروازها یاری دهند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از اهداف فرودگاه همدان در برقراری پروازهای خارجی محقق شده است، عنوان کرد: به دنبال این هستیم تا پروازهای مسیر ترکیه را در ایام نوروز از فرودگاه همدان برقرار کنیم که البته به صورت فوق‎العاده این پروازها از فرودگاه همدان برقرار می‏شود.

مدیر فرودگاه همدان اظهار داشت: براساس برنامه سه ساله 10 ترافیک داخلی و خارجی و در برنامه چشم‌انداز نیز تلاش ما این است که 50 ترافیک در روز از فرودگاه همدان برقرار کنیم.

وی با اعلام اینکه مسیر طولانی برای رسیدن به اهداف فرودگاه همدان داریم، تصریح کرد: حج تمتع و عمره از استان همدان و کردستان در حال انجام است و در تلاش هستیم تا حجاج سایر استان‎ها نیز پرواز خود را از همدان انجام دهند.

کیخا با اشاره به اینکه در سال‎های گذشته اعتبارات خوبی برای فرودگاه همدان در نظر گرفته شده است، افزود: 27 میلیار تومان اعتبار در این چند ساله جذب کردیم و پروژه‌هایی نیز در دست اقدام است، سال آینده بیش از 10 میلیارد تومان پروژه افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه در طرح جامع فرودگاه همدان به دنبال این هستیم تا به یکی از فعال‌ترین و پرترددترین فرودگاه‌های کشور تبدیل شود، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‎های استان می‏توان به این هدف رسید ولی کار سخت و دشوار است چراکه محدودیت‌هایی در ناوگان حمل و نقل هوایی داریم. پکیج تور دبی - رزرو هتل در دبی و رزرو هتل در دبی - رزرو بلیت هواپیما برای دبی

کیخا با اشاره به اینکه ورود شرکت‌های هوایی خارجی به داخل یکی از دستاوردهای مهم در دولت تدبیر و امید است، بیان کرد: فرودگاه همدان رتبه مرز هوایی 4 را در سال‌های گذشته داشت که با تلاش‎های صورت گرفته فرودگاه همدان بین‎المللی درجه 2 شد.


برچسب‌ها: تور دبی پاییز 94,تور دبی شهریور 94,تور دبی از شیراز,تور دبی از شیراز تابستان 94,تور دبی از شیراز 92,تور دبی از شیراز پاییز 92,تور دبی از شیراز تابستان 92,تور دبی از شیراز پاییز 91,تور دبی از شیراز نوروز 93,تور دبی از شیراز نوروز 92,تور دبی از شیراز زمستان 92,تور دبی از شیراز تابستان 91,تور دبی مهر 94,تور دبی آبان 94,تور دبی هتل آتلانتیس,تور دبی هتل آتلانتیس تابستان 91,تور دبی هتل آتلانتیس تابستان 92,تور دبی هتل آتلانتیس 91,تور دبی هتل آتلانتیس نوروز 93,تور دبی هتل آتلانتیس پاییز 92,تور دبی هتل آتلانتیس 92,تور دبی هتل آتلانتیس زمستان 92,تور دبی هتل آتلانتیس 93,تور دبی هتل آتلانتیس بهار 93,تور دبی از مشهد,تور دبي از مشهد,تور دبی از مشهد پاییز 91,تور دبی از مشهد نوروز 92,تور دبی از مشهد پاییز 92,تور دبی از مشهد نوروز 93,تور دبی از مشهد 92,تور دبی از مشهد 93,تور دبی از مشهد تابستان 91,تور دبی از مشهد تابستان 92,تور دبی از اهواز,تور دبي از اهواز,تور دبی از اهواز 92,تور دبی از اهواز تابستان 92,تور دبی از اهواز تابستان 91,تور دبی از اهواز زمستان 92,تور دبی از اهواز نوروز 93,تور دبی از اهواز 91,تور دبی از اهواز پاییز 92,تور دبی از اهواز نوروز 92,تور دبی ارزان,تور دبي ارزان,تور دبی ارزان قیمت,تور دبی+ارزانترین,تور دبي ارزان قيمت,تور دبی ارزان از مشهد,تور دبی ارزان 92,تور دبی ارزان از اصفهان,تور دبی ارزان از شیراز,تور دبی ارزان نوروز 93,
+ نوشته شده در ۱۶/۹/۱۳۹۴ساعت ۱۲:۳۱ توسط تور دبی تور دبی دسته : نظر(0)

ثبت بیش از 907 هزار نفر شب اقامت در کیش

جزیره کیش درنوروز 96 میزبان 907 هزار و 111 نفر شب اقامت بود.

منطقه آزاد کیش یکی از مناطق مهم کشور درحوزه گردشگری است که درتعطیلات نگاه ویژه ای به عملکرد این منطقه آزاد می شود و از سویی همواره تلاش شده  نقش موثری در جذب گردشگران و عدم خروج ارز از کشور ایفا کند.

در سه سال گذشته این جزیره هرساله با رونق بسیار خوبی از نظر ورود گردشگران مواجه شده است واین امر به سبب برنامه ریزی هایی است که درگام اول اقدام به اصلاح زیرساخت های نادرست گردشگری دراین منطقه آزاد کرد. حذف واسطه های یکی از مهمترین این اقدامات بود که باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت خدمات شد.

از سویی دیگر افزایش جاذبه ها افزایش انگیزه های سفر به کیش را درپی داشت . همه این عوامل باعث شد درنوروز 96 جزیره کیش شاهد اتفاقی بزرگ درمیزان اقامت گردشگران دراین جزیره باشد.

افزایش جاذبه های گردشگری کیش به عنوان انگیزه سفر واقامت و ارائه خدمات با قیمت مناسب دو شاخصه مهم درافزایش ایستایی مسافران است.

جزیره کیش درنوروز 96 موفق شد با کنترل قیمت ها و ایجاد جاذبه های متنوع گردشگری میزان اقامت گردشگران را تا 5  روز افزایش دهد واز 26 اسفند تا 13 فروردین میزبان  907 هزار و  111 نفر شب اقامت  باشد.

مبادی ورودی کیش به مدد فعالیت های انجام شده میزبان جمع کثیری از هموطنانمان بودند که از دومسیر هوایی و دریایی به کیش وارد شدند. دربخش هوایی فرودگاه کیش که سومین فرودگاه پرتردد کشور درپروازهای داخلی پس از مهرآباد و مشهد است  ثبت رکورد تردد 137 پرواز درروز 13 فروردین را درکارنامه عملکردی خود دارد.

فرودگاه کیش از 26 اسفند تا 13 فروردین میزبان تردد 279 هزار و 964 نفر مسافر با 2 هزارو 168 پرواز بود.

بندر تجاری کیش نیز از 26 اسفند تا 13 فروردین منیزبان بیش از 85 هزار گردشگر ورودی بود که به وسیله  167 شناور به کیش وارد شدند. دراین ایام 18 هزار و46  خودرو هم به وسیله 619 لندینگ کرافت به جزیره کیش حمل شد .

گفتنی است با وجود صف های طویل خودروهای علاقمندان به سفر به کیش که دربنادر چارک وآفتاب وجود داشت به رلیل شرایط نامساعد جوی وبسته شدن مسیر دریایی بسیاری از گردشگران از سفر به کیش بازماندند اما با وجود کاهش آمار گردشگری در بخش دریایی، به دلیل افزایش چشمگیر مسافران هوایی، درمجموع شاهد رشد آمارهای گردشگران نوروزی کیش هستیم.

این میزان استقبال، دستاورد مجموعه گسترده ای از برنامه ریزیها وهماهنگیهاست که درادامه این گزارش بخش هایی از این عملکرد ارائه می شود:

اولین های نوروزی کیش در نوروز 96  :

ورود کشتی بزرگ اقیانوس پیمای مسافری تفریحی سانی به کیش

حرکتی متحولانه که نظرات زیادی را به خود جلب کرد و افقی روشن برای آینده گردشگری دریایی کشور است.

تحول ناوگان دریایی کیش درجهت راه اندازی گردشگری دریایی ، یکی از اهداف این منطقه آزاد درراستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص بهره برداری از ظرفیت های آبی کشور واجرای اقتصاد مقاومتی است.

جزیره کیش با وارد کردن نخستین کشتی بزرگ مسافری تفریحی اقیانوس پیمای کشور، گام بزرگی برای راه اندازی گردشگری دریایی برداشت.

این کشتی با هدف ایجاد گردشگری دریایی درمرحله اول قرار است بین جزایر خلیج فارس وبنادر جنوبی کشور تردد کند و در مرحله بعد بین بنادر ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس خدمات دهی کند.

کشتی اقیانوس پیمای سانی دارای 420 تخت اقامتی است و قابلیت حمل بالغ بر 200 خودرو را دارد و امکانات متعددی نظیر: سونا، جکوزی، سالن سینما، سالن کنفرانس و رستوران های متعدد و امکانات کامل تفریحی در 7 طبقه در آن موجود است و مسافران و گردشگران می توانند به صورت شبانه روزی اقامت مفرح و خوبی را داشته باشند.

ورودی این کشتی بزرگ اقدامی خردمندانه درجهت توسعه آینده گردشگری دریایی کشور بود. حرکتی که از چشم مردم ومسئولان دور نماند . بازدید وزیر اطلاعات و وزیر راه و شهرسازی از این کشتی و پیام سفیر ایران درلندن درخصوص اهمیت ورود این کشتی به کشور نشانی براین ادعاست که این اقدام ، امیدهای زیادی را دردل علاقمندان به توسعه این کشور روشن کرده است.

استقبال خوب از هندورابی، مقصد جدید گردشگری در نوروز 96

جزیره کیش امسال درنوروز 96 مقصد جدیدی به گردشگران معرفی کرد. با وجود این که شرایط جوی دریک هفته اول نوروز نامساعد بود وامکان تردد دریایی وجود نداشت بیش از هزار نفر از گردشگران درمدت 8 روز با استفاده از تورهای روزانه وتورهای اقامتی بوسیله یک فروند شناور 88 نفره به این جزیره بکر وزیبا سفرکردند.

تورهای گردشگری جزیره هندورابی در دو بسته روزانه و شبانه برای مسافران نوروزی پیش بینی شده بود.  

باگی، سافاری، شترسواری، ورزش های آبی، اجرای برنامه های شاد و زنده در چادری به ظرفیت 400 نفر از دیگر تفریحاتی است که برای گردشگران هندورابی مهیا شده است.

بازدید 19 هزار گردشگر نوروزی از اولین و بزرگ ترین آبنمای موزیکال دریایی كشور در کیش

اين آبنماي موزيكال كه مراحل ساخت آن از سال 93 در مجموعه تفريحي و گردشگري آواي خليج فارس آغاز شد اولين و بزرگترين آبنماي موزيكال دريايي در كشور است كه در نوروز 96 درجزیره کیش آغاز بکار کرد.

مجموعه آوای خلیج فارس درنوروز 96 با برگزاری کنسرت ها واستند آپ کمدی های متنوع با حضور هنرمندان مطرح کشور میزبان بیش از 19 هزار گردشگران بود.

منحصر بفرد ترين ويژگي اين آبنما كه بزرگترين آبنماي موزيكال دريايي در كشور محسوب مي شود استفاده از آب شور دريا است كه به عنوان يك مزيت ارزشمند در جهت حفظ محيط زيست دريايي اهميت فراواني دارد.

آبنماي موزيكال آواي خليج فارس كيش با قابليت هاي ديگري مانند لیزر شو، ویدئو پروجکشن، پرده های آبی، افکت آتش و رباتهای پیشرفته از ساير آبنماهايي كه تا كنون در منطقه خاورميانه و كشورهاي حاشيه خليج فارس ساخته شده پيشرفته تر و كامل تر است.

لازم به ذكر است آبنماهاي بزرگي كه پيش از اين در برخي كشورهاي منطقه ساخته و به عنوان جاذبه هاي گردشگري معرفي شده اند با استفاده از آب شيرين كار مي كنند و شيرين سازي حجم وسيعي از آب دريا جهت استفاده در اين آبنماها ضررهاي فراواني را به محيط زيست دريايي تحميل مي كند

مجموعه آواي خليج فارس با هزینه ای بالغ بر 20 میلیون یورو در فضايي به وسعت 35 هزار متر مربع در ساحل شرقي كيش ساخته و تجهيز شده است. بزرگ ترین آمفی تئاتر ساحلی کشور با ظرفیت 1340 نفر جهت اجرای نمایش ها و کنسرت های موسیقی، همچنين ویژه برنامه های نوروزی و تورهای روزانه يكي ديگر از بخش هاي مهم اين مجموعه فرهنگي و گردشگري است.

اشتغال زایی مستقیم برای 300 نفر و بیش از 1000 نفر بطور غیر مستقیم از مزیت های مهم این مجموعه به شمار می رود كه با سرمايه گذاري يكي از هموطنان علاقمند به توسعه صنعت گردشگري در جزيره كيش و با استفاده از تجهیزات ساخت آلمان به بهره برداري رسيده است.

اولین پارک آبی روباز کشور میزبان 10 هزار نفر درنوروز 96

این پارک نخستین پارک آبی روباز کشور محسوب می شود.که درنوروزمیزبان 10 هزار نفر از گردشگران بود. پارک آبی روباز کیش واقع در جنوب جزیره از تمام استانداردهای روز دنیا برای خدمات دهی به گردشگران برخوردار است .

طراحی و ساخت تم پارک آبی " اوشن " کیش به نحوی انجام شده است تا بانوان نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

همچنین این پارک آبی یکی از 10 پارک آبی زیبای جهان نیز محسوب شده که انتظار می رود  در رتبه بندی جهانی پارک های آبی جهان، سال آینده میلادی شاهد قرار گیری تم پارک آبی اوشن به عنوان یکی از 10 پارک آبی برتر جهان باشیم.

اساس و پایه ساخت این پارک آبی با رویکرد گردشگری حلال بوده است و می تواند به عنوان یکی از مقاصد اصلی برای گردشگران کشورهای مسلمان به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس محسوب شود.

در این پارک 14 راید (راه آبی) بی نظیر در دل داستانی بر گرفته از ادبیات ایرانی اسلامی جانمایی شده اند.

درنوروز 96 استقبال چشمگیری از پارک آبی کیش شد وخانواده ها لحظات شاد وبیاد ماندنی را دراین مجموعه زیبا سپری کردند.

رضایتمندی اصناف کیش از رونق اقتصادی در نوروز96

حضور چشمگیر گردشگران نوروزی با ایجاد رونق اقتصادی رضایتمندی اصناف مختلف را درپی داشته است.

درگزارشهای ارائه شده از اصناف مختلف جامعه هتلداران با اعلام رضایتمندی 100 درصدی خبر از نوروزی پررونق برای جامعه هتلداران داد.

جامعه بازاریان نیز تمهیدات اندیشیده شده از سوی سازمان منطقه آزاد کیش در نوروز 96 را عامل مهمی دررشد گردشگری دانستند که باعث شد بازاریان وکسبه نوروز پررونقی را تجربه کنند.

جامعه کلوپ داران وتفریحات دریایی نوروز 96 را برای این صنف بسیار خوب ارزیابی کرد و سیاستگذاریهای سازمان منطقه آزاد کیش درجذب گردشگر را عامل این رونق اقتصادی برای همه بخش ها دانست.

امسال با وجود اینکه بدلیل شرایط نامساعد جوی کلوپ ها چند روزی تعطیل بودند امام میزان استقبال درروزهای فعال بودن تفریحات دریایی به حدی بود که علاوه برجبران تعطیلات، درمقایسه به سالهای قبل رشد خوبی هم داشته است .

این رضایتمندی که درگزارشهای همه جوامع به چشم می خورد حاصل اجماع وتلاش گروهی همه بخش های دولتی و خصوصی درجزیره کیش است که تلاش کردند درکنار کنترل قیمت ها، کیفیت خدمات دهی درنوروز 96 افزایش چشمگیری یابد.

بازدید 50 هزار نفر از جاذبه های تاریخی وفرهنگی کیش

جزیره کیش درکنار امکانات و تفریحات مدرن، از نظر بوم گردی وجاذبه های تاریخی نیز از ظرفیت های خوبی برخوردار است.

شهر باستانی حریره، آب انبار سنتی کیش، خانه بومیان ، مسجد ماشه، درخت سبز و... از جمله جاذبه هیا فرهنگی تاریخی جزیره کیش هستند که هرساله میزبان گردشگران زیادی است. درنوروز 96حدود 50 هزار نفر از جاذبه های تاریخی کیش دیدن کردند.

بازدید 80 هزار نفر از جاذبه های گردشگری و تفریحی کیش

جزیره کیش به سبب ماموریت ذاتی خودر درتوسعه گردشگری دارای امکانات متنوعی دراین حوزه است که از جمله عوامل سفر به کیش همین امکانات است.

کاریز، پارک دلفین، سافاری و پارک آبی  از جمله مجموعه های گردشگری جزیره کیش هستند که پذیرای گردشگران زیادی درطول سال اند .

درنوروز 96 درمجموع، این اماکن گردشگری میزبان 80 هزار نفر از سراسر کشور بودند.

استفاده 18 هزار نفر از تفریحات دریایی کیش درنوروز96

تفریحات دریایی یکی از جاذبه های گردشگری جزیره کیش است که طرفداران زیادی دارد وبسیاری از گردشگران برای استفاده از این تفریحات به جزیره کیش سفر می کنند.

براساس اعلام جامعه کلوپ داران وتفریحات دریایی درنوروز 96 با وجود اینکه بدلیل شرایط نامساعد جوی و بارندگی چند روز کلوپ ها تعطیل بودند اما بازهم استقبال خوبی از تفریحات دریایی شد و18 هزار نفر از این امکانات استفاده کردند.

مجموعه های ورزشی کیش در نوروز 96 به 90 هزار نفر خدمات ارایه کردند

امکانات خوب ورزشی جزیره کیش به خصوص وجود پلاژهای دریایی از جمله پتانسیل های جزیره کیش وهمواره مورد توجه گردشگران است.

از 26 اسفند تا 13 فروردین در مجموع 90 هزار نفر از امکانات ورزشی کیش شامل پلاژهای آقایان وبانوان، استخرهای کرانه والمپیک، زمین های تنیس و برنامه های ورزش های همگانی کیش استفاده کردند که بیشترین آمار مراجعه مربوط به پلاژ بانوان کیش با استقبال 21 هزار و 748 گردشگر است.

دربخش ورزشهای همگانی نیز هرساله برنامه های متنوع ومسابقات مفرح ورزشی خانوادگی دراسکله تفریحی کیش برگزار می شود که بسیار مورد استقبال خانواده ها است . درنوروز امسال 7 هزار و580 نفر در این برنامه های ورزشی شرکت کردند.

برگزاری جشن های مختلف در پارک ماهیگیر٫ نوار سیاحتی کیش٫ کشتی یونانی٫ باغ راه٫ پارک ساحلی مرجان٫ مجموعه درخت سبز٫ تالار شهر٫ خانه بومیان و اسکله بزرگ تفریحی به همراه کنسرت ها  ونمایشگاههایی برای عرضه صنایع دستی و محصولات شهرهای مختلف کشورمان از جمله برنامه های نوروز 96 در جزیره کیش بود.

اجرای آیین های سنتی اقوام مختلف در اماکن عمومی، بازارها و مراکز تفریحی و مراسم زیبای استقبال در مبادی ورودی و اجرای کارناوالی از عروسک ها وگروههای نمایشی نیز از برنامه های مورد توجه گردشگران در نوروز 96 بود.

ایجاد فضای شادی و نشاط در تمام شهر وگستردگی جشن ها در نقاط مختلف ضمن تسهیل دسترسی و تنوع باعث شده بود خانواده ها بنابر سلایق خود از این جشن ها و نمایشگاه ها دیدن کنند.
+ نوشته شده در ۱۳/۴/۱۳۹۶ساعت ۲۱:۰۷ توسط تور دبی تور دبی دسته : نظر(0)